Primăria Mihail Kogălniceanu a finalizat toate cele cinci proiecte finanțate prin PNRR, prin care au fost reabilitate blocurile din localitate. La acest moment a mai rămas de făcut recepția la 10 dintre acestea.
,,Vorbim aici despre finalizarea documentațiilor și încărcarea acestora în platformă, căci în teren, lucrurile au fost rezolvate, iar cetățenii beneficiază de tot confortul necesar. În perioada următoare vom lucre la sistematizarea spațiilor din jurul blocurilor rehabilitate” a transmis primarul localității Mihail Kogălniceanu, Ancuța Belu.



